Uçaklı Kısa Gap Turu

Konaklamalı Tur GAZIANTEP-URFA-HALFETI-ADıYAMAN
Kişi Başı 699.00 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

2 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA 2 GECE 3 GÜN

İzmir-Adana-Adıyaman-Nemrut-Urfa-Halfeti-Harran-Göbekli Tepe-Gaziantep

1. GÜN: İZMİR-ADANA-ADIYAMAN-NEMRUT Sabah İzmir Adnan Menderes hava limanında saat 04:15’de Pegasus kontuarının önünde buluşma, Pegasus 05:40 uçuşu ile Adana Şakir Paşa Hava Limanına 07:05’de variştan sonra havalimanı çıkış işlemlerinden sonra bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Adana şehir merkezinde sabah kahvaltısı için serbest zaman sonrasında Osmaniye, Pazarcık yol güzergahından Adıyaman’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi şehir merkezinde serbest olaraka alıyor ve yemeğimiz sonrasında merkezdeki minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyor bir yandan da şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz. Nemrut dağı gezileri sonrasında minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(HİLTON GARDEN İNN ADIYAMAN-GRAND İSİAS)

2.GÜN: ATATÜRK BARAJI-HARRAN-GÖBEKLİTEPE-URFA

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe kahvaltı olarak alıyoruz. Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz.Buradan Harran’ a gidiyor İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi, Harran Ulu Cami, Harran Höyük, Harran Kalesi ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile Harran Konik Kubbeli Evleri’ ni gezdikten sonra, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizle başlıyoruz (açık olması halinde). İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbekli Tepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbekli Tepe gezimizin ardından, Peygamberler şehri Urfa’da öğle yemeğimizi serbest olarak alıyor ve yemeğimiz sonrası, Balıklı Göl – Ayn Zeliha, HZ. İbrahim in doğduğu Mağara, Rızvaniye Camii, Gümrük Han ve Bedesten çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Güzel bir günün sonunda Merkez’de bulunan otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için yörenin olmazsa olmazı SIRA GECESİ ile eğleniyoruz- URFA (HARRAN OTEL-EL RUHA OTEL)

3.GÜN: HALFETİ-GAZİANTEP-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında alıyor, Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra, tekrar Halfeti’ ye varıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yöresel yemek olarak alıyor ve Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından Şahin Bey’in şehri Antep`e ulaşıyoruz. Geçmişten günümüze Anadolu`nun en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Antep`te ilk olarak dünyanın en zengin mozaik kolleksiyonu’na sahip Zeugma mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Müze`de Zeugma antik kenti, fresk süslemeler ve konularını ağırlıklı olarak yunan mitolojisinden alan panoları rehberimizin sürükleyici anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Müzedeki gezimizi tamamladıktan sonra Gaziantep Kalesi ve kale içinde bulunan kurtuluş savaşı müzesini ziyaret ediyoruz. Kültür yolu üzerinde yapacağımız yürüyüş esnasında çoğu Osmanlı döneminde bina edilmiş olan Han yapıları ve kastelleri görerek tarihi Antep çarşısına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda tarihi çarşı içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Tahmis kahvesinde menengiç kahvelerini yudumlayabilir dileyenler Antep mevlevihanesini gezebilirler. Akşam yemeğimizi serbest olarak Antep’te alıyor ve saat: 21:30’da Gaziantep Oğuzeli Hava Limanına gidiyoruz.ve chek in işlemlerinden sonra Sun Ekspres saat 23:30 uçağına biniyor ve saat 01:20’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanına ulaşıyoruz. Bir başka Martı Tur’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.
* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.
* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta 
sorumlu tutulamaz.
* Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.
*Müze kart almanız önerilir. TÜRSAB İZMİR ofisinden temin edebilirsiniz.18 yaş altı Çocuklar, 65 Yaş ve üstü TC vatandaşları, Gaziler, Şehit ve Gazilerin eş ve çocukları Müzelere Ücretsiz girme Hakkına sahiptir.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  * Otobüsle ulaşım 

  * 2 gece otel konaklama 

  * Otelde alınan 2 akşam yemeği 

  2 sabah kahvaltısı 

  * Rehberlik Hizmeti 

  *Seyahat sigortası 

  *Gidiş-dönüş uçak bileti 

Dahil Olmayanlar

  * İlk gün sabah kahvaltısı

  * Öğle yemekleri

  * Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  *Otelde alınan içecekler

  *Urfa sıra gecesi (70 TL)

  *Halfeti tekne ücreti (30 TL )

  *Nemrut minibüs ücreti (40 TL)

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
699 TL 350 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
738 TL 350 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
759 TL 350 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
776 TL 350 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
738 TL 350 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
759 TL 350 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
776 TL 350 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
738 TL 350 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
759 TL 350 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
776 TL 350 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
738 TL 350 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
759 TL 350 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
776 TL 350 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
740 TL 350 TL Ücretsiz