Eskişehir Kütahya Turu

Konaklamalı Tur ESKIşEHIR,KüTAHYA 1GECE 2GüN
Kişi Başı 449.00 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA TURU

KENTPARK-ŞELALEPARK-ODUN PAZARI EVLERİ-ATLI HAN-BALMUMU MÜZESİ-PORSUK TEKNE-SAZOVA KÜLTÜR VE SANAT PARKI-KÜTAHYA

1.GÜN:Gece saat 23:00 da Belirlenen saatlerde misafirlerimizi alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli Molaların sonrasında Afyon Kütahya karayolu üzerinden, ESKİŞEHİR’e ulaşıyoruz. Sabah saatlerinde ve Türkiye'nin en kalabalık yirmi beşinci şehridi eskişehir Turumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı odun pazarında ister serpme isterseniz tabak kahvaltı olarak alıyoruz ve sabah kahvelerimizi odun pazarı evleri arasında yudumluyoruz. Ardından izmir çıkışlı eskişehir turuna odun pazarından başlıyoruz. Odun Pazarında uğranması gereken yerlerden biri olan Atlı Han’a gidiyoruz. Eskişehir’in meşhur Lüle taşından yapılan hediyelik eşyalardan alma imkanı buluyor ve ardından Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan adeta bir açıkhava müzesi’ni andıran, Odun pazarı evleri arasında keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Odun pazarı evleri hakkında bilgi alıp evlerin eski yaşanmış hikayeleri rehberimizden dinliyoruz. Eskiden yeniye doğru yaptığımız bu yolculukta sıradaki durağımız, ESKİŞEHİR’ in değişen yüzünün kanıtı olan parkların öncüsü Kentpark olmakta. Kentpark Toplam 300.000 m2 lik alana sahip sahip olan parkta yapay plaj dışında, açık yüzme havuzlarını, restoran ve kafeleri, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler’den alışveriş yapma imkanı buluyor, ve büyük bir yapay göleti fotoğraflıyor Martı tur İle Anı Biriktirmeye devam ediyoruz. Kent Park 'ta yapay göletin kıyısında gezintinin ardından Öğlen yemeğimizi alıyoruz Öğlen yemeğimizde yöresel Çibörek isterseniz Kıygaşa ve Kavurmalı Börek alternatifleri değerlendirebilirsiniz Yemek molasının ardından 1525 yılında yapımı tamamlanmış Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Kurşunlu camii geçen yüz yıllara direnmiş içerisinde aynı zamanda cam atolyesi ve cam müzesi bulunan görülmesi gereken bir yer. Cam Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Ardından araçlarımız ile istanbulda bir örneği olaran Madame Tussauds (Bal mumu heykelleri) müzesine gidiyoruz. Türkiye’de bir ilk olan ve yaklaşık 160 kadar balmumu heykelin bulunduğu Balmumu Heykelleri müzesi’ni geziyor Ünlüler, devlet adamları ile fotograflar çeklip ardından Eskişehir Merkeze doğru yola çıkıyoruz. Sakarya Nehrinin en uzun kolu olan Porsuk çayına gidiyor şehrin en güzel noktası olan Porsuk ‘ ta gondol turumuzu yapıyoruz. Akşam çaylarımızı da Porsuk nehri kenarındaki kafelerde içiyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemekten sonra, bu güzel şehrin hareketli gece yaşamını görmek için, gece turumuzu gerçekleştiriyoruz. İsteyen konuklarımızla HALLER GENÇLİK MERKEZİ’ne ve BARLAR SOKAĞI’nda eğlenme imkanı bulabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından, sabah kahvelerimizi keyifle içmek ve Şehrin manzarasını izlemek için Şelale Park’a çıkıyoruz. Burada kahvelerimizi keyifle yudumluyor, muhteşem manzarayı resimliyoruz. Eskişehir’in hatta Türkiye’nin en büyük parklarından biri olan Sazova Kültür ve Sanat Parkına gidiyor. Sazova Parkında Bizi Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve huzur verici doğası ve sahip olduğu ilgi çekici teması ile Sazova Parkı’nı geziyoruz. Güzel anılar eşliğinde ESKİŞEHİR’ den ayrılıyoruz. Kütahyaya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Yol üstünde dinlenme tesislerinde alıp Türkiye’nin çini atölyesi olarak bilinen rengarenk çinileri ile ünlü Kütahya’ya varıyoruz. Çinilerin nasıl yapıldığını izliyor orjinal Çini alışverişimizi yapıyoruz çiniciler çarşısı'nı gezip Uşak, Kula yolu üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz, Bir daha ki Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  * 1 Gece Otel konaklama

  * Lüx Otobüsle ulaşım

  * Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı(1)

  * Akşam yemekleri (1)

  * Tüm Çevre Gezileri ve turlar

  * Seyahat sigortası

  * Rehberlik hizmeti

  * Otobüste içi ikramlar

  * Martı Tur refakati

Dahil Olmayanlar

  * Öğle yemekleri

  * Yemeklerde alınan içecekler

  *Müze ve ören yeri girişler

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
449 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
474 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
488 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
498 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
474 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
488 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
498 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
474 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
488 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
498 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
474 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
488 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
498 TL 225 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
475 TL 225 TL Ücretsiz