Büyük Balkan Turu (10 Gün 9 Gece)

Konaklamalı Tur 10 GüN 9 GECE BALKAN TURU
Kişi Başı 399 EUR TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK BALKAN TURU 10 GÜN – 9 GECE

9 ÜLKE - 25 KENT / EN GÜZEL VE EN GENİŞ KAPSAMLI PROGRAM

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ
HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – YUNANİSTAN – BULGARİSTAN

7 Adet Sabah Kahvaltısı ve 7 Adet Akşam Yemeği Fiyata Dahil!

7 gece 5* ve 4* Supperior Şehiriçi En Kaliteli Otellerde Konaklama Ayrıcalığı!

Balkanların En Profesyonel En iyi Rehber Kadrosu ve Martı Tur Kalitesi ve Güvencesiyle unutulmaz bir Balkan Turu...

1. Gün: İZMİR – KAPIKULE

İzmir’den Her Hafta Cuma ve Cumartesi akşamları saat 15:00’da Üçyol Otobüs Durakları önünden (Karabağlar yönüne doğru) 15:30’da Ege Üniversitesi Hastanesi Ana giriş kapısı önünden 16:00’da Bostanlı İskelesi önünden hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla Ayvalık ve Edremit Üzerinden Çanakkale – Eceabat hattını kullanarak karşıya geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. Gün: KAPIKULE- SOFYA(BULGARİSTAN) – BELGRAD(SIRBİSTAN)

Sofya üzerinden Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz.  Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket varımızı takiben Otelimize transfer ve yerleşme. Akşam Yemeği ve Geceleme Belgrad'daki Otelimizde.

 

3.Gün BELGRAD(SIRBİSTAN) – SARAYBOSNA (BOSNA HERSEK)

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak Otelimize transfer. Akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir BOŞNAK GECESİ yaşayacağız. Geceleme Saraybosna’ daki Otelimizde.

 

4.Gün   SARAYBOSNA – MOSTAR – BLAGAJ – SARI SALTUK(ALPEREN TEKKESİ) – POÇİTEL – TREBİNJE(BOSNA HERSEK) – DUBROVNİK(HIRVATİSTAN)

Sabah kahvaltımızın ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheser eseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ sini görüyoruz. Turumuzun ardından bir Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sonrasında Poçitel’e geçiyoruz. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16. Yy. Da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası Trebinje’ye hareket varışımızı takiben otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme, geceleme ve Akşam yemeğimizi Otelimizde aldıktan sonra    Rehberimizin belirleyeceği saatte Hırvatistan'ın tatil cenneti Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi' ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. Yy. Dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş. Geceleme Trebinje’deki Otelimizde.

 

5.Gün TREBINJE (BOSNA HERSEK) –KOTOR–BUDVA–ST STEFAN(KARADAĞ)–İŞKODRA(ARNAVUTLUK)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizi'nin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ' a giriş yapıyoruz. Karadağ' da ki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda starigrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve Geceleme İşkodra'da Otelimizde.

 

6.Gün İŞKODRA (ARNAVUTLUK)- PRIZREN (KOSOVA)- ÜSKÜP (MAKEDONYA)

Sabah kahvaltımızın ardından Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Makedonya ‘nın başkenti Uskup`e hareket ediyoruz. Üsküp turumuzda Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. Yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. Yy.dan kalma  St. Spas Kilisesi,  Rahibe Teresa  Anıtı  görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği ve Geceleme Üsküp’teki Otelimizde.

7.Gün ÜSKÜP- MATKA KANYONU- KALKANDELEN (TETOVA)- OHRID (MAKEDONYA)

Sabah kahvaltımızın ardından Matka Kanyonu turumuzda eşsiz doğası ile sizleri büyüleyecek doğa harikası Matka kanyonunda adeta dünyadaki cenneti görüp eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında Kalkandelen’e (Tetova) hareket. Arnavut nüfusunun fazla olduğu bu güzel şehirde panoramik olarak şehir turumuzu yapacak ardından Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kalkandelen turumuzun ardından Ohrid’e hareket ediyoruz, varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Varışa istinaden, Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofia Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St. Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuz sonrasında tüm misafirlerimizle Ohrid’de muhteşem Tekne turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Ohrid'i, birde göl üzerinden izleyebilecek, nefes kesen manzaraları fotoğraflama şansı elde edeceğiz. Tekne turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde keyifli Bir MAKEDON GECESİ eğlencesine katılıyoruz. Geceleme Ohrid’deki Otelimizde.

 

8.Gün OHRID- ST NAUM- RESNE- (BİTOLA) MANASTIR (MAKEDONYA)- SELANİK (YUNANİSTAN)

Sabah kahvaltımızın ardından St Naum`a hareket. Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin   kenarına   kurulan   manastır   16.yy'da   inşa   edilmiştir.   Suyunun   temizliğine inanamayacağınız   göletteki   sandal   gezimizin   ardından   kişisel   ihtiyaçlarınız   için   serbest zaman. Resne’ye hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki' nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten'i, İshak Camiini, Yeni Cami'yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Burada Atatürk’ün Evi ve Aya Dimitrios Kilisesi, Bakanlık Binası, Rotonda, Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli görülecek yerler arasında Geceleme Otelimizde.

9.Gün SELANİK – SELANİK – KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE – DEDEAĞAÇ – İPSALA – ÇANAKKALE(TÜRKİYE)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sonra kavala 'da Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ’ni, anıtı ’nı ve bugün beş yıldızlı otel olan ve imaret adıyla ünlenen külliyesini görerek ayrılıyoruz. İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç üzerinden sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Sınır ve gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz.

10.Gün ÇANAKKALE – İZMİR (TÜRKİYE)

Edirne ve Çanakkale üzerinden İzmir'e doğru yola devam ediyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir dahaki organizasyonumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

OTELLERİMİZ

1. GECE 4* SUPERIOR QUEEN’S ASTORIA DESIGN HOTEL BELGRAD vb
2. GECE 
4* SUPPERIOR ESPANA HOTEL SARAYBOSNA vb
3. GECE 
4* SUPPERIOR CENTRAL PARK HOTEL TREBINJE vb veya HERCEG OTEL MEDJUGORJE vb
4. GECE 
5* GRAND EUROPA HOTEL İŞKODRA vb
5. GECE 
4* SUPPERIOR GOLD HOTEL ÜSKÜP vb
6. GECE 
4* SUPPERIOR BELVEDERE HOTEL OHRİD vb
7. GECE 
4* SUPPERIOR HOLİDAY-INN SELANİK vb

NOT: BALKAN TURLARIMIZA FOÇA, ALİAĞA, DİKİLİ, SALİHLERALTI,  AYVALIK, GÖMEÇ, ÖREN, BURHANİYE, EDREMİT, AKÇAY, GÜRE, ALTINOLUK, KÜÇÜKKUYU, EZİNE, ÇANAKKALE, KEŞAN ve İPSALA yol çatlarından katılabilirsiniz.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  • Lüks Otobüs ile Ulaşım
  • 5* ve 4* Supperior Şehiriçi Otellerde 7 Gece Konaklama
  • 7 Akşam Yemeği ve 7 Sabah Kahvaltısı
  • Programda belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
  • Fiyata Dahil Makedon Gecesi 35€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Boşnak Gecesi 35€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Matka Kanyonu Gezisi 25€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Ohrid Tekne Turu 15€ değerindeki
  • Fiyata Dahil St.Naum Manastırı Gezisi 10€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Blagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) Turu 25€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Dubrovnik, Budva ve Kotor Turu 30€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Resne – Bitola (Manastır) Turu 25€ değerindeki
  • Fiyata Dahil Yunanistan Selanik Taverna Gecesi 30€ değerindeki
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Lokal Rehberlik Hizmetleri
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • MARTI TUR GÜVENCESİ VE KALİTESİ

Dahil Olmayanlar

  • Yunanistan Schengen (Hızlı-Kolay Vize) ve Servis Hizmeti Ücreti (140 €)
  • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. 150-TL (Misafirler tarafından önceden bankaya yatırılmalıdır)
  • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
  • Müze, Ören Yeri Girişleri
  • Check point & Şehir giriş ücretleri 40€
  • Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında alınan tüm İçecekler
  • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 €

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
399 TL 200 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
421 TL 200 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
433 TL 200 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
443 TL 200 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
421 TL 200 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
433 TL 200 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
443 TL 200 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
421 TL 200 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
433 TL 200 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
443 TL 200 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
421 TL 200 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
433 TL 200 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
443 TL 200 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
423 TL 200 TL Ücretsiz