Çanakkale Assos Turu Kültür Turu

Konaklamalı Tur ÇANAKKALE ASSOS 1 GECE 2 GüN
Kişi Başı 450.00 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

1.GÜN:    

İzmirden saat Gece 00:00 İzmir'den hareket gece yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi ikramlar ile Ayvalık'ta Dinlenme molasının ardından, Edremit'i geçyor kazdağlarını aşıp sabah saatlerinde Çanakkaleye ulaşıyoruz. Çanakkale'de Feribot ile Gelibolu yarım adasına geçiyor Kahvaltımızı Gelibolu yarım adasının çanakkaleye en yakın noktası olan Ecabatta Çanakkale Boğazının yanı başında alıyoruz. Ardından İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik turuna başlıyoruz. Tarihi  Gelibolu yarımadası turumuzada ilk durağımız, Kilitbahir yani boğazın kilidi oluyor. 1914 yılında başlayan toplam 253,000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görüyoruz. Deniz Savaşları ile başlayan turumuz Rehberimizin anlatımları ile çıkartmalar ve kara savaşları ile devam edip en son 57.Alay Şehitliği ile çanakkale şehitlik turumuzu bitiyoruz. Çanakkale Şehitlik programımızda sırası ile Kilitbahir Kalesi’ni Havuzlar Şehitliği ,Seyit onbaşı,Mecidiye tabyaları ,Abide (Morta Koyu), Çanakkale Şehitler Abidesi ,Ertuğrul koyu, Hamidiye tabyaları ,Yahya çavuş Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Şehitliği ,Kanlı Sırt,Bomba sırtı,Conk bayırı,Kemal yeri'ni 57.Alay'ı görüyoruz. Rehberimizin Duygu dolu asker anıları eşliğinde Ecabat'a ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Feribot ile 40 dakikalık yolculuğun ardından  Merkezde bulunan Truva Atını görüyoruz ve fotograf molası veriyoruz. Bu molada çevredeki kafelerde boğaz manzası eşliğinde Türk Kahvelerimizi içiyoruz ve Otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde


2.Gün Otelimizde Kahvaltımızı aldıktan sonra çanakkale içindeki gezimize başlıyoruz. Çanakkale Merkezde bulunan Çanakkale türküsünde adı geçen Aynalı Çarşıda Alışveriş yapıyoruz. Sonrasında  Nusret Mayın Gemisi ve  Çimenlik kalesi geziyoruz ve Çanakkaleden ayrılıyoruz. Behramkale köyünde bulunan ve tarihçesi M.Ö 6 yy kadar uzanan Assos Antik kentinin bilgilerini rehberimizden dinliyoruz ve Öğle yemeğimizi Behramkale köyündeki uygun bir restaurant’ta alıyoruz. Edremit Çanakkale karayolu üzerinden Gömeç’e ulaşıyoruz.Gömeçte bulunan Atatürk Kayalıklarını seyrediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz ve sonrasında Ayvalığa doğru ilerliyoruz. Ayvalık'ta Zeytin yağı fabrikasından zeytin alıp ikam edilen çayları içtikten sonra Şeytan Sofrasına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şeytan sofrasının büyüleyici manzarasının keyfini çıkardıktan sonra 2 saattik bir yolculuğun ardından izmirde oluyor. Bir sonraki Martı Tur Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri

  - Lüks Otobüs ile Seyahat

  - 1 Gece Otel Yarım Pansiyon Konaklama   

  - 1 Sabah kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

  - Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  - Araç içi ikramlar

  - Martı Tur Güvencesi

  - Zorunlu Seyahat Sigortası

  - Çanakkale Gelibolu yarımadası Milli park Giriş ücreti

  -  Feribot Otoyol ve Tüm ulaşım giderleri

Dahil Olmayanlar

  Öğle yemekleri

  -Kişisel Harcamalar

  -Müze ören yeri giriş ücretleri 

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
450 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
475 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
489 TL 225 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
500 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
475 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
489 TL 225 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
500 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
475 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
489 TL 225 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
500 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
475 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
489 TL 225 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
500 TL 225 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
477 TL 225 TL Ücretsiz