2023 YILBAŞI ÖZEL KAPADOKYA TURU

Konaklamalı Tur 2023 HEP BERABER KAPADOKYADA GIRIYORUZ
Kişi Başı 2999 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

Yılbaşı Özel 2023

 

29 Aralık Perşembe saat 20:00’da Sizleri Duraklarımızdan alıyor. Rehberimiz tanımları ile Gece yolcuğu ile turumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Yılbaşı Özel Kapadokya Turumuza başlıyoruz

1 Gün

Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ`a borçlu olan, Perslerin Güzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah saatlerinde Kapadokya Bolgesi üzeri Ağaçlıda Kahvaltımızı Aldıktan Sonra İlk noktamız Ürgüp’te bulunan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Asmalı Konağı görmeye gidiyoruz. Baş rollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilay’ın paylaştığı dizinin konağı ilk günkü gibi saklanmış halde ve görülmeye değer, Ardından şarapçılık ile meşhur olan Avanos ta ufak bir gezinin ardından Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerini görüyoruz. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Acık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Carıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Acık Hava Müzesi'nin ardından  Güvercinlik Vadisini ve Uç Hisar Kalesinin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana varıyoruz. Otantik bir mekânda aldığımız yemeğin ardından çanak - çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı görüp çamurundan yapılan Çanak – Çömleklere dair bilgi alıyoruz. Bir zamanlar çömlek yapamayana kız verilmediği Avanos'ta bir sonraki durağımız Keşişler Vadisi olarak bilinen başa bağı, çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşa Bağ'da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde…

2. Gün

İlk durağımız güvercinliklerin ve kaya kiliseler ininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağacaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Müsaittik Durumuna Göre veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Öğlen yemeği sonrası Otelimizin termal imkanlarından yararlanmak Yılbaşı Gala Yemeği’ne hazırlamak üzere otelimize gidiyoruz. Gala Gecesi ve yılbaşı eğlence Otelimizde Eğlence Detaylarını Tur Programı Sonrasında bulabilirsiniz. 

3.Gün

Sabah geç kahvaltının ardından, Yola çıkıyoruz ve  Gerek mimarisinde, gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan, MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Kapadokya'ya doğru giderken yolumuzun üzeri tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI KERVANSARAYI’nı görüyoruz ve İzmir’e donuş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 

 

2 Kişilik Odada Kişi Başı 2999 TL

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  Termal Otelde 2 gece konaklama

  Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı

  Akşam Yemeği 

  Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

  Zorunlu Seyahat Sigortası 

  Programda Belirtilen Gala Yemeği 

  Gala Gecesinde Tüm Alkolsüz içecekler

  Termal Kullanımı

Dahil Olmayanlar

  lk Gün Yolda Alacağımız Sabah Kahvaltısı

  Alkollü içkiler (Acentemize Özel Fiyatlandırma)

  Tüm Öğle Yemekleri

  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

  Otelde Yer Alan Mini Bar ve Ekstra Harcamalar

  Balon turu ve ATV turu

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
2999 TL 1500 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
3167 TL 1500 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
3257 TL 1500 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
3329 TL 1500 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
3167 TL 1500 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
3257 TL 1500 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
3329 TL 1500 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
3167 TL 1500 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
3257 TL 1500 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
3329 TL 1500 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
3167 TL 1500 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
3257 TL 1500 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
3329 TL 1500 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
3176 TL 1500 TL Ücretsiz