Sakız Adası Mostra Karnavalı

Yurt dışı SAKıZ ADASı MONSTRA FESTIVALI
Kişi Başı 155 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

SAKIZ ADASIMOSTRAKARNAVALITURU 16-17 MART 2024

1. Gün Cumartesi Mostra karnavalı için Cumartesi sabahı saat 08:00 de Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü. Burda adaya da ismini veren meşhur Damla sakızı ağaçlarını yakından tanıyacak ve doğanın bu mucizesi hakkında ki çok ilginç bilgileri rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve ihtiyaç molası veriyoruz. Bu molamız süresince isteyen misafirlerimiz adanın doğal dondurmalarının, isteyenler yunanlıların meşhur kahvesi frappenin, isteyenlerde Yunanista’ın sadece Sakız Adası’nda üretilen İncir Rakısının (Suma) tadına bakabilir. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Kristof Kolomb’un Sakız Adası’nda kaldığı evi de gördükten sonra (her ne kadar bir çok kişi rivayet desede köyde yaşayanları nerdeyse yarısının soyadı Kolombos :) öğlen yemeği için hareket ediyoruz. Deniz kenarında lezzetli bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek ve akşam yapılacak eğlenceye enerji toplamak için otelimize doğru hareket ediyoruz. Saat 20:30 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir.

 

ÜCRETLENDİRME

2 *otellerde (Diana, Morning Star)

Kişi başı 155 Euro

Single oda 175 Euro

4-12 yaş çocuk %50indirimli

4* otellerde (Aegean Dream)

Kişi başı 165 Euro

Sıngle oda 180 euro

4-12 yaş çocuk %50indirimi

 

 

İZMİR-ÇEŞME-İZMİR ULAŞIM ve EĞLENCE PAKETİ

• YUNAN TAVERNASI’NDA LİMİTSİZ İÇKİLİ - CANLI MÜZİKLİ - YEMEKLİ TAVERNA EĞLENCESİ (45 EURO)

• İZMİR - ÇEŞME - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (20 EURO)

 

 

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  Feribot bileti

  Seçilen otelde oda+kahvaltı konaklama

  Güney Ada turu

  Mostra Karnaval turu

  Tur boyunca Türkçe rehberlik ve Acenta refakati

Dahil Olmayanlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  *Taverna gecesi Canlı müzik, fix menü, limitsiz içki (uzo, şarap vs. yerel içkiler)

  *Yurt dışı çıkış harcı

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
155 TL 78 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
164 TL 78 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
168 TL 78 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
172 TL 78 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
164 TL 78 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
168 TL 78 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
172 TL 78 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
164 TL 78 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
168 TL 78 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
172 TL 78 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
164 TL 78 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
168 TL 78 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
172 TL 78 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
164 TL 78 TL Ücretsiz