Bursa Mudanya Tirilye

Konaklamalı Tur BURSA MUDANYA TRILYE TURU
Kişi Başı 1200 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

1. Gün:
Sabah Belirlenen Saatlerde değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. AKHİSAR - SUSURLUK'ta vereceğimiz molalarımızın ardından, nüfus mübadelesi öncesi bir Rum yerleşimi olan ve mübadeleden sonra da mimari kimliğini korumuş olan Trilye'ye (Zeytinbağı) hareket ediyoruz. Eski Rum evlerini ve Taş mektebi gördükten sonra Bizans İmparatorluğu zamanında Anadolu'da Hristiyanlığın yayılması ile beraber ilk şapellerden birisi olan, günümüzde ise Büyük Fatih Camii olarak ibadete açılan Fatih Camii'ni geziyoruz. Sahilde vereceğimiz kahve molamızın ardından Tirilye'den ayrılıyor ve Mudanya'ya geçiyoruz. Tarihimize damga vurmuş bu şirin ilçemizde sahilde yürüyüş yaparak, Giritli Sokağı'nı, Osmanlı Döneminin en güzel ahşap oymacılığı örneklerini görebileceğimiz Tahir Paşa Konağı'nı ve Mudanya Mütareke Evi'ni geziyoruz. Mudanya'daki serbest zamanımız sonrasında rehberimizle buluşarak, Bursa merkezde yer alan hotelimize gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra isteyen misafirlerimiz için, Bursa'nın yakın tarihinde simgelerinden birisi haline gelen, "Bursa'nın Kumkapı'sı" olarak da anılan ARAP ŞÜKRÜ sokağına giderek eğlencemize burada devam ediyoruz. Geçireceğimiz keyifli vaktin ardından konaklamak için hotelimize geri dönüyoruz. 
2. Gün:
Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılarak, Bursa'ya kısa bir mesafede yer alan Saitabat Köyü'ne gidiyoruz. Doğa harikası bu köyde, köylü kadınların birlikte kurduğu Saitabat Köyü Kadın Yardımlaşma Derneği'nden tamamen doğal ürün alışverişlerimizi yapıyoruz. Ardından dere kenarında yer alan tesisimizde çay ve kahvemizi içip, Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olan Bursa turumuza başlamak üzere tekrar yola çıkıyoruz. Erken Osmanlı Mimarisi için benzersiz bir örnek olan Bursa Ulu Camii ve yıllardır ipek üreticiliğinin merkezi olan Kozahan'ı rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde gezerek turumuza devam ediyoruz. Kozahan'da alışverişimizi de yaptıktan sonra, rotamızı Roma zamanında bir balıkçı köyü olarak Apollonia ismi ile bilinen, Bizans İmparatorluğu zamanında Hristiyanlığın İznik'den (Nicea) sonra ki en önemli merkezlerinden birisi olan GÖLYAZI kasabasına çeviriyoruz. Rehberimizin, Hristiyanlık ve Aziz Pandelemon hakkında ki bilgileri eşliğinde Anıt Çınar Ağacı'nı ve eski şehir surlarını görmek için Gölyazı içinde küçük bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Dönüş yolculuğumuzda Susurluk-Akhisar yolu üzerinden devam ederek İzmir'e ulaşıyoruz. Bir dahaki MARTI Tur'da buluşmak üzere geride güzel hatıralar bırakarak vedalaşıyoruz.
 

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  * ULAŞIM *

  1 GECE HOTEL KONAKLAMASI

  * REHBERLİK HİZMETİ

  * HOTELDE 1 AKŞAM YEMEĞİ

  * HOTELDE 1 SABAH KAHVALTISI

  * ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

  * SEYAHAT SİGORTASI

Dahil Olmayanlar

  * MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

  * EXTRA HARCAMALAR

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
1200 TL 600 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
1267 TL 600 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
1303 TL 600 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
1332 TL 600 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
1267 TL 600 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
1303 TL 600 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
1332 TL 600 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
1267 TL 600 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
1303 TL 600 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
1332 TL 600 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
1267 TL 600 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
1303 TL 600 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
1332 TL 600 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
1271 TL 600 TL Ücretsiz