Kaz dağları Ayvalık(Konaklamalı)

Konaklamalı Tur KAZ DAğLARı AYVALıK KONAKLAMALı TURLAR
Kişi Başı 350.00 TL
  • Seyahat Sigortası
  • Engelilere Uygun
  • MTTur Güvencesi
  • Araç içi İkramlar
  • Yöresel Alışveriş
  • Profesyonel Rehberlik

7-8 EYLÜL MARTI TUR İLE DOĞA VE TARİHİN İZLERİNDE

1 GECE TERMAL OTEL KONAKLAMALI KAZ DAĞLARI TURU

GÖRÜLECEK YERLER:KAZ DAĞLARI-HASAN BOĞULDU ŞELALESİ-TAHTAKUŞLAR KÖYÜ-ADATEPE KÖYÜ(ZEUS ALTARI)-YEŞİLYURT KÖYÜ-ASSOS-BEHRAM KALE-AYVALIK CUNDA

1.Gün

Sabah 07:00 üçyol 07:10 şirinyer 07:30 Bornova 07:45 Karşıyaka 08:00 Çiğli belediye duraklarından belirtilen saatlerde hareketimizi gerçekleştiriyoruz.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tanrı Zeus’un Truva savaşını yönettiği, dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış antik dönemde İda olarak adlandırılan Kaz Dağı’na hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından Hasanboğuldu adı verilen göleti görüyoruz.(Hasan ile Emine’nin Dramatik Öyküsü)

Buradaki serbest zamanın ardından 13. yy. Moğol baskısından kaçıp Anadolu’ya gelen ve daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Rahatınız iyi ise burada kalınız” demesiyle bölgeye yerleşmiş olan Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip buradaki Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından zeytinyağı fabrikasında zeytin ve yağı hakkında bilgi alıyoruz tadına bakıyoruz ve alışveriş imkânı buluyoruz. Serbest zaman sonrası Küçükkuyu Adatepe Köyüne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası, Zeus Altarı (sunağı) görüyoruz. Zeus Altarı gezimiz sonrası Dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olan Yeşilyurt Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, mitolojide “İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması’nın yapıldığı dağ olarak da geçer. Yunan mitolojisinde Tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak adı geçen İda Dağı, günümüzde Kaz Dağı olarak bilinmektedir. Dağ ile ilgili söylenceler bununla da kalmaz. Mitolojiye göre Zeus burada doğmuş, Tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izlemişler ve Aşk ile Güzellik Tanrıçası Afrodit ilk kez burada âşık olmuştur. Ardından otelimize doğru yolculuğa başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün

Yeşilyurt Köyü gezimiz sonrası bugün Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Ayrıca buradan panoramik olarak Assos Limanı’nı görüyoruz. Assos gezimiz sonrası Ayvalık için hareket ediyoruz. Ayvalık- cunda Adası gezimiz sonrası İzmir’e dönüş yolculuğumuzu başlatıyor ve bir başka Martı tur organizasyonunda görüşmek üzere vedamızı gerçekleştiriyoruz.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

    • 1 Gece  Otelde Konaklama • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği •  • Rehberlik • Bölge Gezileri • Lüks araçlarla Ulaşım. • Araç İçi İkramlar. • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar

    • İlk güne ait sabah kahvaltısı • İlk gün ve ikinci gün için Öğle Yemekleri • Akşam Yemeğinde otelde ekstra içecekler • Tüm Ekstra yemek ve içecekler • Keyfi Harcamalar. • Milli Park veya Ören yerleri giriş Ücretleri

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
350 TL 175 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
370 TL 175 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
380 TL 175 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
389 TL 175 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
370 TL 175 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
380 TL 175 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
389 TL 175 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
370 TL 175 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
380 TL 175 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
389 TL 175 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
370 TL 175 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
380 TL 175 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
389 TL 175 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
371 TL 175 TL Ücretsiz