Gökçeada ve Bozcaada Turu

Konaklamalı Tur BOZCA ADA GöKçE ADA ÇANAKKALE ZEYTINLI KöY TEPE KöY MUTLULAR ADASı
Kişi Başı 239,99 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

1.GÜN: BOZCAADA – TARİHİ KALE – GEYİKLİ İSKELESİ - ÇANAKKALE

Bozcaada ve Gökçeada gezimiz için yola  çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Uçak Restoran da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından gezimizin ilk uğrağı olan Gömeç beldesindeki Atatürk Silüetinin bulunduğu Kayaları görüyoruz. Burada verdiğimiz kısa fotoğraf molasının ardından Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’ne doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Bozcaada’da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ada sokaklarında gezintiye çıkıyor ve tarihi Rum evleri, çeşmeler, kilise ve camileri yakından tanıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da şarap fabrikasını gezerek ada şaraplarından ve ünlü domates reçellerinden alıyoruz. Ardından Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra feribotumuza binip Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Gün sonunda Çanakkale’deki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

2.GÜN: GÖKÇEADA – KALEKÖY – AYDINCIK -  KEFALOZ SAHİLİ - TEPEKÖY – ZEYTİNLİKÖY – DEREKÖY

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Gökçeda’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA)’a ulaşıyoruz. Gökçeda’ya vardığımızda ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü’ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek (ekstra) olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Öğleden sonra Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adasından ayrılarak feribot ile karşıya geçiyoruz. Gün sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar sonrasında gece izmir e varıyor. Bir Başka MARTITUR (İzmir MT Tur Seyahat Acentası) turumuz da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  * HOTEL' DE (Çanakkale) Y.P. KONAKLAMA

  * OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEĞİ

  * GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

  * ÇANAKKALE – ECEABAT – ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

  * KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

  * ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

  * PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

Dahil Olmayanlar

  * MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

  * ÖĞLE YEMEKLERİ

  * RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ ( 25 TL )

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
239 TL 120 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
252 TL 120 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
260 TL 120 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
265 TL 120 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
252 TL 120 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
260 TL 120 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
265 TL 120 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
252 TL 120 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
260 TL 120 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
265 TL 120 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
252 TL 120 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
260 TL 120 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
265 TL 120 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
253 TL 120 TL Ücretsiz